KALİGRAFİ EĞİTİMİ

Herkes için kaligrafi

Kaligrafi ya da güzel yazı yazma sanatı şimdilerde her zamankinden daha popüler

Kaligrafi sanatı iyi bir eğitmenin yönlendirmeleriyle herkesin öğrenebiliceği bir sanatdır. Bir kağıt ve kalemi temin ettikten sonra kaligrafi öğrenmeye hazırsınız demektir. Kaligrafi sanatının temelini belli bir zaman aralığına sıkıştırmadan iyi bir şekilde öğrenmek çok önemlidir  Başlarda biraz sabır gerektiren kaligrafi sanatı ilerledikçe çok daha fazla  zevk alabileceğiniz bir hale gelicektir. Günlük hayatta da birçok yerde kullanabileceğiniz kaligrafi sanatı bir kişinin edinebileği en keyifli becerilerden biridir.

Kaligrafi Eğitimi için bilgi almak istiyenler  mail adreslerimizden veya telefon ile irtibata geçerek bilgi alabilirler.

 

 

KALİGRAFİ

             Kelime olarak kökeni Yunanca "Kallos" (güzel) ve "Graphos" /  "Graphia" (yazı) kelimelerinin birleşmesi ile türemiştir. Sözcük olarak kaligrafi, her milletin kendi alfabesini kullanarak belli bir disiplin içinde ve her sanatçının kendi yorumuyla yaptığı güzel ve estetik yazı sanatıdır. 

             Kaligrafi de amaç değişik motifler kullanarak yazıyı olduğundan farklı bir kimliğe büründürmektir. Genellikle dik ve yatay çizgilerden oluşan latin harflerini simetrik bir şekilde kağıda dökmek kaligrafinin en temel unsurlarından birisidir. Bu sanatı her kesimden insan zaman ve az bir kaynak ayırarak rahatlıkla öğrenebilir. Bizlerin bu sanatı sevmesi ve yaklaşması belkide kültürümüze ait ve geçmişimizden gelen "Hat sanatı'na olan hayranlığımızdan kaynaklanmaktadır. Yapmış olduğumuz yazı çalışmalarının estetik görünmesinde mutlaka hat sanatının etkisi olmuştur.